Kan du i samarbejde med vores nuværende webmaster bidrage med input og viden og være med til at sikre at vi har en velfungerende, præsentable og enkel hjemmeside? Der er tale om 100% frivilligt arbejde og arbejdsopgaverne er bl.a.

  • Opdatering af indhold og billeder
  • opdatere indhold og nyheder og måske også skrive nyheder
  • måske kan du også fotografere med klubbens spejlrefleks kamera og redigere billeder ekstra flotte
  • du har lidt/mere eller meget forstand på wordpress, www og ved måske også noget om SEO
  • være kontaktperson for klubbens mange afdelinger

Vi hører gerne et par ord fra dig om ovenstående hvis du er interesseret – brug vores kontaktside her

Har du spørgsmål er du velkommen til at kontakte Lars på tlf. 28732063.

Klubmesterskab 2021Nye titler på spil for ALLE, uanset handicap

Som noget helt NYT afvikles der også et 18huls klubmesterskaber opdelt i 4 rækker efter handicap - række A, B, C ,D og junior. Klubmesterskab 2021 bliver hermed det første mesterskab hvor ALLE uanset handicap kan blive klubmester - SES VI?